google

Ar Google baudžia tinklapius, jei jie perka nuorodas?

google

Klausimas – senas kaip žemė, bet, galų gale, Google Matt Cutts išsakė oficialią poziciją. Seniau buvo manoma, kad jei tinklapis perka nuorodas iš kito tinklapio ir Google tai mato, bus nubausti abu tinklapiai. Dabar Google pozicija yra šiek tiek sušvelnėjusi.

1. Jei tinklapis prekiauja nuorodomis ir Google tai mato, šio tinklapio Page Rank (tinklapio patikimumo rodiklis) sumažės apie 30-40% ar net 50 % tuo parodydamas tinklapio savininkams, kad Google paieškos sistema prarado pasitikėjimą tinklapiu. Jei nuorodomis piktnaudžiaujama labai stipriai – Google pritaikys baudas, po kurių tinklapis gali atsirasti ir paieškos sistemų dugne, iš kurio pakilti labai sunku, o kartais net neįmanoma.

2. Nuorodos esančios tinklapyje taps bevertėmis. T.y. jos daugiau nebeperneš Page Rank vertės į kitą tinklapį.

Pateikiame video:

Ką tai reiškia tinklapio savininkui?

Jei bendras kokybiškų nuorodų skaičius yra didelis, o tik kelios nuorodos yra pirktinės – jaudintis nėra ko. Jūs galite prarasti minimalią nuorodų teikiamą naudą, bet, jei visos nuorodos yra pirktos ir šie tinklapiai bus „pagauti“ kaip pardavinėjantys nuorodas – jūsų tinklapiui tai turės neigiamos įtakos.

Jei vis dėl to nusprendėte pirkti nuorodą iš tinklaraščio ar kitokio tipo svetainės, būtinai pasitikrinkite, ar pastaruoju metu jų Page Rank nebuvo smarkiai sumažėjęs.

 

Seniai yra žinoma, kad nuorodų pirkimas yra Google netoleruojamas ir jei būsite „pagauti“ – laukite pasekmių. Taigi, toliau kryptingai dirbkite, tobulinkite savo tinklapio turinį, publikuokite įdomią ir aktualią informaciją skaitytojams, kad nuorodų nereikėtų pirkti, o dalintis jūsų tinklapio informacija kiltų natūralus poreikis.