SEO.LT

Mobilusis SEO

mobili paieška

Didžiosios pasaulinės IT kompanijos aiškiai pripažino, kad ateities interneto vartojimas priklauso mobiliesiems. Jau dabar galima stebėti, kaip sparčiai vystosi nauji naršymo internete principai, tačiau daugelis svetainių vis tiek nėra optimizuotos mobiliesiems įrenginiams. Juk vartotojai ieško informacijos išmaniuoju telefonu ar planšete skirtingai nei naudodamiesi stacionariu ar nešiojamu kompiuteriais.

 

Kas yra mobilusis SEO?

Pagrindinis SEO tikslas – užtikrinti pačią geriausią vartotojų patirtį, to negalima pamiršti ir optimizuojant tinklapį mobiliesiems įrenginiams. Mobilusis SEO visų pirma yra orientuotas į tinklapio pritaikymą šiems įrenginiams – atitinkamai sutvarkytas kodas, kur kas paprastesnis ir aiškesnis informacijos išdėstymas, minimalistinis dizainas, aiškiai išdėstyti navigacijos elementai. Visa tai tarnauja spartesniam mobiliojo puslapio užkrovimui bei pačios geriausios vartotojų patirties užtikrinimui.

Yra nustatyta, kad besinaudojantys mobiliaisiais įrenginiais dažniausiai apsiriboja 30 ir mažiau mygtukų paspaudimų, todėl trumpų raktinių žodžių parinkimo užtikrinimas yra itin svarbus aspektas. Mobiliajam SEO taip pat nederėtų pamiršti unikalaus ir optimizuoto turinio svarbos, tačiau vengti per ilgų ir sunkiai skaitomų aprašymų. Darbas su mobiliuoju SEO yra itin kūrybingas ir patirties reikalaujantis, todėl jį patikėkite tik profesionalams.

Mobiliajam SEO nėra svarbu teksto kiekiai, raktažodžių skaičius. Viskas turi būti glaustai ir aiškiai išdėstyta, kad lankytojas aiškiai suvoktų, kur jis yra ir ką turi daryti.

 

Kam reikalingas mobilusis SEO?

Kadangi mobiliųjų įrenginių vartojimo mastai sparčiai auga, mobilusis SEO reikalingas visiems, pradedant asmeniniu tinklaraščiu ir baigiant didžiulėmis e-komercinėmis parduotuvėmis. Tikimasi, kad su laiku optimizuotą mobiliąją tinklapio versiją turėti bus taip pat natūralu, kaip naudotis el. paštu arba socialiniais tinklais.

 

Mobilusis SEO ir lokalumas

Dauguma paieškų atliekamų mobiliaisiais įrenginiais yra susiję su vietove, dėl šios priežasties vietinės paieškos optimizavimas ir lokalumo nustatymai yra taip pat svarbūs. Suderinę mobiliąją tinklapio versiją su vietine paieška siekite geriausių optimizacijos rezultatų.

  • Jei dar neturite „Google My Business“, „Yahoo Local“, „Bing Place“ ir kt. paskyrų – pareikškite teises į savo vietinį profilį.
  • Užregistruokite savo tinklapį vietiniuose ir regioniniuose įmonių kataloguose. Šie tinklapiai padeda paieškos varikliams atpažinti vietovę ir reitinguoti svetainę geografiniams raktažodžiams.
  • Įsitikinę, kad jūsų adresas ir kontaktiniai duomenys nurodyti teisingai, įdiekite reikalingus įskiepius. Specialūs įskiepiai paieškos sistemoms suteikia papildomos geografinės informacijos, o vartotojams pagerina naršymo patirtį.

Atminkite, kad SEO nėra vienos nakties darbas. Tai rūpestingas ir kruopštus procesas, kurio rezultatai pasiekiami per tam tikrą laiko periodą. Mūsų komanda yra sukaupusi patirties tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose, todėl galime pasiūlyti klientams aukščiausio lygio paslaugas ir kartu siekti užsibrėžtų tikslų – didesnio matomumo, kuris perauga į pardavimus.

 

Turite klausimų? Parašykite mums, mielai atsakysime!